Jaki wideodomofon z aplikacją na telefon - poradnik | fonex.pl

2024-08-23
Jaki wideodomofon z aplikacją na telefon - poradnik | fonex.pl
Wideodomofony to urządzenia, które obecnie stanowią niemal standardowe wyposażenie wielu obiektów - dotyczy to zarówno budynków mieszkalnych, jak i usługowych. Stanowią one bardzo praktyczne połączenie tradycyjnych domofonów z podłączoną do nich kamerą, dzięki czemu możemy nie tylko usłyszeć, ale także zobaczyć osobę znajdującą się przed wejściem. W ten sposób możemy jeszcze lepiej kontrolować dostęp na teren posesji, a dodatkowo mieć pewność, że nie wpuszczamy na jej teren osób niepożądanych.

Wraz z rozwojem technologii, ale również coraz szybszym tempem naszego życia, które powoduje, że coraz więcej czasu spędzamy poza domem, dużym powodzeniem cieszą się wideodomofony bezprzewodowe. To nowoczesne urządzenia, którymi możemy łatwo sterować za pomocą aplikacji mobilnej z dowolnego miejsca na świecie. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak wybrać wideodomofon do domu lub innego miejsce, który będziemy mogli wygodnie i prosto obsługiwać używając do tego naszego smartfona.

Dlaczego warto wybrać wideodomofon z aplikacją na telefon?

Główną zaletą wideodomofonów na telefon jest możliwość monitorowania domu czy biura z dowolnego miejsca na świecie, jeżeli tylko posiadamy dostęp do internetu. Aplikacja pozwala na szybki podgląd obrazu z kamery, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób często podróżujących lub spędzających większość dnia poza domem.

Możliwość zdalnego otwierania drzwi jest rozwiązaniem bardzo wygodnym i sprawdzi się także w przypadku osób mających problemy z poruszaniem się. Jeśli spodziewamy się gości lub kogoś z domowników, kto akurat zapomniał kluczy, możemy zdalnie pozwolić mu na wejście.

Jaki model wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Wybierając wideodomofon WiFi powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów. Pomoże nam to wybrać urządzenie, które będzie idealnie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb, jak również specyfiki budynku. Jest to bardzo ważne nie tylko ze względu na wygodę użytkowania, ale także zapewnienie optymalnego stopnia ochrony. Jakie zatem parametry należy wziąć pod uwagę?

Przede wszystkim liczyć się będzie wysoka jakość obrazu oraz dźwięku. To bardzo ważne, aby bez problemu rozpoznać osobę stojącą przed bramą. Przykładowo, jednorodzinny wideodomofon BCS z aplikacją na telefon z zasilaczem wyposażony został w wbudowaną kamerę o rozdzielczości 720p, a kąt widzenia 140 stopni (poziomo) sprawia, że nie będziemy mieli problemu z identyfikacją gości. Wspomniane urządzenie to rozwiązanie dedykowane do domów jednorodzinnych, gdzie bezpieczeństwo powinno być priorytetem. Posiada ponadto wbudowany czytnik kart zbliżeniowych MIFARE, co pozwala nam łatwiej otworzyć bramę i dostać się do budynku. Panel zewnętrzny jest niezwykle trwały, a wandaloodporna obudowa skutecznie chroni przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Osoby poszukujące rozwiązań do budynków zamieszkiwanych przez dwie rodziny, mogą wybrać dwurodzinny wideodomofon BCS z aplikacją na telefon. Urządzenie posiada dwa mechaniczne przyciski wywołania, co pozwala niezależnie kontrolować dostęp do budynku. Dodatkowo - podświetlany wizytownik pomaga łatwo odnaleźć nazwisko lub numer lokalu na panelu zewnętrznym. Obudowa została wykonana ze stopu aluminium, dlatego jest odporna na czynniki zewnętrzne, co również ma duże znaczenie, kiedy poszukujemy trwałego i niezawodnego urządzenia. Montaż natynkowy pozwala na szybką instalację, bez potrzeby przeprowadzania bardziej skomplikowanych prac remontowych.

Ostatnim wideodomofonem na telefon, na który warto zwrócić uwagę, jest wideodomofon bezprzewodowy Hikvision WiFi z zasilaczem. Posiada jeden przycisk wywołania, jego najważniejsze cechy to między innymi doskonały kąt widzenia kamery (129 stopni w poziomie oraz 75 w pionie), detekcja ruchu, tłumienie hałasu oraz eliminacja echa. Ten ekonomiczny model został wyposażony w kamerę Full HD - 1920x1080 px. Panel posiada także wbudowany czytnik breloków zbliżeniowych RFID (współpracuje z kartami i brelokami, które pracują w standardzie MIFARE 13.56 MHz. Komunikacja z urządzeniem może odbywać się na dwa sposoby: przewodowo (poprzez port Ethernet 10/100 Mbps) albo bezprzewodowo z wykorzystaniem modułu WiFi 2.4GHz.

Może zainteresować Cię również